Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Česko je na cestě k nízkouhlíkové ekonomice, kráčí ale pozvolným tempem

Tomáš Jungwirth Tomáš Jungwirth / Ed. 20. 6. 2019
Česko je na cestě k nízkouhlíkové ekonomice, kráčí ale pozvolným tempem
foto STEVEPB, PIXABAY LICENCE

Do konce 21. století se průměrná globální teplota zvýší o 3 – 4 °C, což bude mít neblahý dopad na obyvatele všech kontinentů. EU si hrozby vyplývající se změn klimatu uvědomuje a usiluje o snižování emisí (zejména oxidu uhličitého) a přechod na tzv. nízkouhlíkové hospodářství. Komise před týdnem zveřejnila každoroční doporučení pro českou hospodářskou politiku. ČR doporučila zaměřit se „na přechod na nízkouhlíkové hospodářství a transformaci energetiky včetně zvýšení energetické účinnosti.“

Jak upozorňuje Tomáš Jungwirth, ČR se zatím ve snižování emisí uhlíku na evropské úrovni příliš neangažovala. „Česká republika hraje v celém procesu dekarbonizace brzdící roli,“ uvedl pro EURACTIV.cz. Důkazem je podle něj přístup ČR ke zmíněné strategii EU pro rok 2050, kterou spolu s Německem, Polskem a Maďarskem odmítala. Svůj postoj vláda zdůvodnila obavami z ohrožení ekonomiky a konkurenceschopnosti.

Původní vydání: Česko je na cestě k nízkouhlíkové ekonomice, kráčí ale pozvolným tempem

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3045
životní prostředí 105
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz