Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nepřehlédněte:

Přihlaste se do Česko-německého programu pro mladé profesionály!

Zuzana Lizcová

Zuzana Lizcová EXP

Analytička Výzkumného centra AMO & česká koordinátorka CGYPP

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
AKTUÁLNÍ POLITICKÝ A SPOLEČENSKÝ VÝVOJ NĚMECKY MLUVÍCÍCH ZEMÍ
VZTAHY ČESKÉ REPUBLIKY S NĚMECKEM
HISTORIE A KULTURNÍ DĚNÍ V REGIONU
JAZYKY
NĚMČINA
ANGLIČTINA

Zuzana Lizcová je analytička Výzkumného centra AMO, zaměřuje se na německy mluvící země, jejich působení v mezinárodním kontextu a bilaterální vztahy s Českou republikou.

V roce 2011 ukončila disertační prací Kulturní vztahy mezi ČSSR a SRN v 60. letech 20. století doktorský studijní program Mezinárodní teritoriální studia na IMS FSV UK a v roce 2005 magisterský program Německá a rakouská studia. Během studií absolvovala s podporou stipendia DAAD studijní stáž na Humboldtově univerzitě v Berlíně, v roce 2007 díky programu Média-prostředníci mezi národy Nadace Roberta Bosche stipendijní pobyt v berlínské redakci německé zpravodajské agentury dpa. V roce 2014 byla účastnicí programu Czech-German Young Professionals Program (CGYPP).

V letech 2004 – 2013 pracovala v dokumentační redakci České tiskové kanceláře (ČTK), kde se specializovala na německy mluvící země a státy středovýchodní Evropy. Nyní působí jako volná spolupracovnice Orientace Lidových novin a dalších periodik a jako externí pedagog na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Publikuje rozhovory s významnými osobnostmi – politiky, spisovateli a umělci. S AMO spolupracuje od roku 2016.