Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Hledáme nové kolegyně a kolegy – pojďte k nám pracovat!

Zora Hesová

Zora Hesová EXP

Analytička Výzkumného centra AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
SEKULARISMUS
NÁBOŽENSKÁ POLITIKA A NÁBOŽENSKÁ HNUTÍ
MUSLIMOVÉ V EVROPĚ

Zora Hesová je analytička Výzkumného centra AMO se zaměřením na integraci muslimů v Evropě, náboženská hnutí a sekularismus.

Je absolventkou bakalářského studia politologie na Sciences Po v Toulouse a magisterského studia filosofie a islamologie na Freie Universität v Berlíně. Studovala ruštinu na RGGU v Moskvě a arabštinu na Damašské univerzitě. Angažovala se ve studentských projektech v Bosně. Byla členkou projektu Deustche Forschungsgemeinschaft Lebensformen-Lebenswissen a absolvovala studijní pobyt na New York University. Získala doktorát v islámské filosofii na Univerzitě v Sarajevu.

Přednášela na Europa-Universität Viadrina ve Frankfurtě nad Odrou a na Univerzitě Karlově. Zveřejnila knihu Ghazálího Výklenek světel a význam osvícení v islámské filosofii. V současné době je odbornou asistentkou na Ústavu politilogie Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

S AMO spolupracuje od roku 2010, je členkou AMO. Od roku 2011 do r. 2015 spolukoordinovala mezinárodní projekty AMO v Egyptě. V současné době vede projekty o islámu v Evropě a migraci.