Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidej se k nám: AMO hledá zájemce a zájemkyně o stáž!

Tereza Jermanová

Tereza Jermanová EXP

Analytička Výzkumného centra AMO & členka Správní rady AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
EGYPT A TUNISKO
POLITICKÉ TRANSFORMACE V ARABSKÝCH ZEMÍCH
JAZYKY
ANGLIČTINA
FRANCOUZŠTINA

Tereza Jermanová je analytičkou Výzkumného centra AMO se specializací na Egypt, Tunisko a politickou transformaci v arabských zemích. Od roku 2018 působí také jako členka Správní rady AMO.

Je odbornou asistentkou na Katedře Blízkého východu na Filozofické fakultě UK, kde vyučuje současnou politiku na Blízkém východě a v severní Africe. Titul Ph.D. získala v oboru komparativní politologie na University of Warwick ve Velké Británii. Je absolventkou magisterského studijního programu zaměřeného na politiku zemí severní Afriky na University of Exeter, a studovala politologii na Univerzitě Karlově v Praze a na Sciences Po v Paříži. Odborně se věnuje především domácí politice v Tunisku a Egyptě, demokratizaci a procesům vytváření ústav.

V minulosti v AMO působila například jako editorka Agendy pro českou zahraniční politiku nebo koordinovala vzdělávací projekt Chci znát svá práva v EU a školení egyptských novinářů v roce 2011.