Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Lukáš Lev Červinka

Lukáš Lev  Červinka EXP

Analytik Výzkumného centra AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ÚSTAVNÍ PRÁVO EU
MEZINÁRODNÍ BEZPEČNOST
EVROPSKÁ BEZPEČNOSTNÍ SPOLUPRÁCE
ITALSKÁ POLITIKA
JAZYKY
ANGLIČTINA
NĚMČINA
ITALŠTINA

Lukáš Lev Červinka je analytikem Výzkumného centra AMO. Jeho specialisací je ústavní právo EU, mezinárodní bezpečnost se zaměřením na evropskou bezpečnostní spolupráci a politika Italské republiky.

Je absolventem Právnické fakulty University Karlovy, kde vystudoval magisterský obor právo a právní věda se specialisací v mezinárodním právu a mezinárodních vztazích a následně absolvoval rigorózní řízení v oblasti ústavního práva. Během svých studií práv absolvoval rovněž roční studijní pobyt na UCD v Dublinu, stáže v evropském odboru Ministerstva financí nebo v Poslanecké sněmovně.

Mimo jiné publikoval článek “Role presidenta republiky v zahraniční politice státu” ve sborníku “Ústavní právo v mezinárodním kontextu” a monografii “Taje kabinetní politiky: Poslanecké kluby v ústavním systému České republiky”.

V současné době působí rovněž jakožto politicko-právní konsultant poslance Jana Lipavského pro oblast mezinárodní bezpečnosti a byl také kandidátem do Evropského parlamentu za Českou pirátskou stranu v roce 2019.