Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Hledáme nové kolegyně a kolegy – pojďte k nám pracovat!

Ivana Karásková

Ivana Karásková EXP

Analytička Výzkumného centra AMO & projektová koordinátorka

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ZAHRANIČNÍ A BEZPEČNOSTNÍ POLITIKA ČLR
VZTAH ČLR A TCHAJ-WANU A ČLR A EU
ENERGETICKÁ BEZPEČNOST V ASII
JAZYKY
ANGLIČTINA
FRANCOUZŠTINA
ČÍNŠTINA

Ivana Karásková je analytičkou Výzkumného centra AMO. Odborně se zabývá zahraniční a bezpečnostní politikou Čínské lidové republiky a vztahy ČLR s Tchaj-wanem a EU.

Ivana Karásková má vysokoškolské vzdělání v oborech mediální studia a žurnalistika a evropská studia a mezinárodní vztahy. V současné době působí jako doktorandka na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde přednáší kurzy věnované zahraniční politice a geopolitice Čínské lidové republiky a bezpečnosti v severovýchodní Asii.

Absolvovala studijní a výzkumné stáže v ČLR (Fudan University, East China Normal University) a na Tchaj-wanu (Chengchi University, Tamkang University). Jako Fulbright-Masaryk scholar působila na Weatherhead East Asian Institute na Columbia University v New Yorku. Je spoluautorkou monografie Rusko-čínské vztahy a EU: potenciál spolupráce a konfliktu a řešitelkou grantů MZV zameřěných na Čínu.

Od roku 2007 působí jako analytička AMO. Je autorkou vzdělávacího programu pro studenty se zájmem o Asii ALYAS – AMO Lectures for Young Asia Scholars, který vedla v letech 2010-2012 a 2016/2017. Je autorkou a koordinátorkou mezinárodního projektu Chinfluence – mapping Chinese influence in Central Europe.