Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Arménie je blízká exotika bez návalů

Tereza Soušková Tereza Soušková / Ed. 12. 7. 2018
Arménie je blízká exotika bez návalů
foto HAROUT ARABIAN, FLICKR.COM, CC BY 2.0

Arménie je správná volba pro milovníky exotiky, kteří během dovolené nechtějí potkávat davy turistů. Malá hornatá země s bohatou historií v srdci Kavkazu na pomezí Evropy a Asie má návštěvníkovi co nabídnout, píše Tereza Soušková.

Do hlavního města Jerevanu se dostanete buď s ukrajinskými aerolinkami s přestupem v Kyjevě, nebo od 8. 6. přímým letem s ČSA. Jerevanské letiště Zvartnots je pojmenováno podle stejnojmenné katedrály ze 7. století, jejíž ruiny uvidíte v těsné blízkosti terminálu.

Impozantní architektonický skvost ve tvaru kříže měl několik pater a sloupovou síň, jejíž pozůstatky na vás dýchnou zašlou slávou první křesťanské země na světě. Křesťanství tu lidé jako státní náboženství přijali už v roce 301 po Kristu.

Šílený pohanský král Tiridates III. tehdy nechal uvěznit sv. Řehoře v jámě pod zemí za to, že odmítl obětovat pohanskou bohyni. Sv. Řehoř si v kobce poseděl třináct let, než se mu podařilo zázračně vyléčit Tiridata z šílenství. Načež se král nechal pokřtít a vyhlásil křesťanství státním náboženstvím. Na místě jámy později vznikl klášter Chor Virap na úpatí hory Ararat.

Celý text si můžete přečíst zde.

Původní vydání: Arménie je blízká exotika bez návalů

Přejít
Tagy
Tagy
Arménie 23
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz