Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Americké centrum ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky pořádají panelovou diskuzi o letošní Zprávě o stavu Unie, s níž předstoupí americký prezident Barack Obama před Kongres dne 12. února 2013, v den narozenin Abrahama Lincolna.

 

Na jaké klíčové otázky se americký prezident ve svém projevu zaměří? Kterým směrem by se  podle Obamy měly USA ubírat? S jakými návrhy přichází pro své druhé volební období? Jaké šance má na prosazení svých plánů v americkém Kongresu? A s jakými dopady na zahraniční politiku?

Diskutovat budou:

  • Erik Best, Fleet Sheet
  • Jakub Lepš, University of New York in Prague
  • Jan Ludvík, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze
  • Shane Siegel, Velvyslanectví USA v Praze

Posluchači byli svědky velice zajímavého sledu myšlenek a postřehů jdoucích od seriózních konstatací až k odlehčeným a vtipným komentářům. Shane Siegel hovořil o Obamově řeči jako o „nákupním seznamu“, který je třeba splnit, Jan Ludvík ocenil prezidentovy nadstandardní řečnické schopnosti a Jakub Lepš označil projev za nejliberálnější agendu od dob prezidenta Johnsona. Vážnější tvář nasadil Erik Best, který upozornil na obrovskou odchylku od slibů přednesených v roce 2010 a na téměř zdvojnásobený deficit amerického státního rozpočtu. Samozřejmě došlo také na typická, avšak stále urgentní, témata jako je stažení vojsk z Afghánistánu, ale také na obchodní dohodu s Evropskou unií, kterou Obama ve svém projevu naznačil jako možnou perspektivu budoucnosti.

DATUM A ČAS

středa
20. února 2013
17:30 – 19:00

MÍSTO

Americké centrum
Tržiště 13
Praha 1

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Velvyslanectví USA v České republice
PRACOVNÍ JAZYK
angličtina
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz