Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO společně s Ministerstvem zahraničních věcí ČR pořádá debatu o současné situaci na Ukrajině.

Ukrajina je většinou představována jako oblast konfliktu nebo jako země přijímající pomoc Západu. Může ale být Ukrajina také v zájmu své vlastní budoucnosti součástí řešení a přínosem pro evropské partnery? Jak úspěšné či neúspěšné jsou reformy na Ukrajině? Jak produktivní je současná politická agenda? Může Ukrajina překonat konflikt na východě země a zároveň zůstat věrná ideálům evropské integrace? Jakou roli v současném dění v Rusku Ukrajina hraje? Jakou hodnotu představují změny na Ukrajině pro ostatní postsovětské země?

Různé pohledy na současné dění na Ukrajině v mnoha oblastech představí následující panelisté:

  • Oleksandra Baklanova – ekonomka, expertka na strategické řízení, spoluzakladatelka AIESEC Ukrajina a think-tanku „pro.mova“. Aktuálně především radí ukrajinským nevládním organizacím v otázce rozvoje a udržitelnosti.
  • Volodymyr Dubrovskij – instucionální ekonom. Momentálně se zaměřuje na ukrajinskou společnost a formování institucí na Ukrajině.
  • Oksana Forostyna – nakladatelka, bývalá novinářka a editorka populárních i akademických časopisů. Věnuje se zejména médiím a kultuře.
  • Jevhen Hlibovický – novinář, dlouholetý aktivista v boji proti cenzuře v ukrajinských médiích, poradce OBSE pro post-sovětské země, spoluzakladatel nezávislého „5. kanálu“ a think-tanku „pro.mova“. V současné době se věnuje ve spolupráci s dalšími experty především formování návrhů reforem.
  • Jevhen Ichelzon – religionista, občanský aktivista a bývalý politický korespondent v Kyjevě. Kromě Ukrajiny se zabývá též asijskými tématy.
  • Oleh Rybačuk – politický expert, bývalý šéf kanceláře prezidenta Juščenka. Poté, co ukončil politickou kariéru, se aktivně angažuje v ukrajinské občanské společnosti, pracuje zejména s mladými ukrajinskými aktivisty.
  • Volodymyr Vorobej – expert na regionální rozvoj. Aktuálně se zabývá především integrovaným přístupem institucí, občanské společnosti a podnikatelské sféry k regionálnímu rozvoji a vzniku regionálních rozvojových agentur.

Moderátor:

  • Pavel Havlíček, AMO

Všichni vystupující jsou experty ukrajinské Nestor Group, neformální skupiny intelektuálů a občanských aktivistů, kteří se věnují tvorbě strategické vize Ukrajiny.

DATUM A ČAS

pondělí, 27. června 2016

17:00-19:00

MÍSTO

kancelář AMO

Žitná 27

Praha

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
PRACOVNÍ JAZYK
angličtina
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz