Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Týden před volbami do české Poslanecké sněmovny proběhnou v Rakousku volby do místní Národní rady. Česká i rakouská politika má své zkušenosti s populistickými stranami.

Zejména před volbami se ve veřejné debatě hovoří o hrozbě nebo strašidlu populismu. Pro Rakousko není populismus v politice nové téma. Příkladem mohou být, spolu se svými stranami, Heinz-Christian Strache a Norbert Hoffer. V diskusi budeme hledat odpověď otázku, co si z rakouské zkušenosti může odnést česká politická scéna.

Pozvání na úvodní přednášku o situaci v Rakousku přijala Kathrin Glösel (SPÖ), která se otázce rakouského populismu dlouhodobě věnuje. O ponaučeních pro českou politickou scénu budou následně diskutovat politolog z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Radek Buben a analytička Asociace pro mezinárodní otázky Zuzana Lizcová. Diskusi bude moderovat historik Thomas Oellermann.

Více informací najdete v oficiální Facebookové události.

DATUM A ČAS

úterý, 12. září 2017

MÍSTO

Akademické konferenční centrum AV ČR

Husova 4a,

110 00, Praha 1

Ukázat na mapě
POŘADATEL
Masarykova demokratická akademie
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz