Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

6B8 si vydobyla místo na XXI. ročníku Pražského studentského summitu!!!

AMO AMO / Ed. 24. 11. 2015

Pražský studentský summit je unikátní vzdělávací projekt s již dvacetiletou tradicí, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Každoročně vzdělává přes 380 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky o současných problémech dnešního světa. Nabízí tak jedinečnou platformu mladým lidem pro setkávání a inspirování se mezi sebou i s významnými osobnostmi veřejného života u nás i v zahraničí. Základem projektu je vzdělávat mladé lidi především prostřednictvím simulace jednání klíčových mezinárodních organizací – OSN, NATO a EU a letos nově i Visegradské skupiny. Umožňuje mladým lidem připravit se na budoucnost, ať mají v plánu cokoliv.

Stát se účastníkem tohoto summitu však není jen tak. Zájemci měli za úkol vybrat si libovolný stát a napsat esej o jeho současném stavu, možnostech rozvoje, mezinárodních vztazích… Na naší škole se s tímto nelehkým úkolem rozhodla poprat skupinka studentů 6B8 ve složení Kateřina Harhajová, Kateřina Bendová, Monika Kokešová, Radek Hollmann a Ondřej Studník. Ve své eseji se rozhodli reprezentovat Indii a uspěli.

Ve velké konkurenci obsadila jejich esej celkově 25. místo ze 116 přihlášených. Jejich práce byla nejlepší ze všech ostravských gymnázií a třetí nejlepší ze všech esejí, které přišly z Moravskoslezského kraje.

Naše „indická delegace“ si tak vydobyla místo na Pražském studentském summitu a první jednání ji čeká v sobotu 7. listopadu v prostorách VŠE v Praze.

A jak se na tuto příležitost dívají sami členové indické delegace?

Kateřina Harhajová: Od studentského summitu si slibuji hlavně poznání nových lidí a spoustu zážitků. Baví mě sledovat, co se kolem děje, a myslím, že toto je skvělá příležitost, jak mohu lépe pochopit fungování mechanismu, který to celé řídí…

Kateřina Bendová: Do projektu jsem se přihlásila hlavně proto, že jsem se chtěla postavit strachu před mluvením na veřejnosti a také abych zažila a zkusila něco nového. Taky chci vědět, jestli na to mám nebo ne a jestli mi to nějak duševně prospěje. Jdu do toho s opravdu moc fajn lidmi, takže si myslím, že to společně zvládneme.

Radek Hollmann: Od své účasti v Pražském studentském summitu očekávám, že se detailně seznámím s vnitřní strukturou, funkcí a pravomocemi OSN. Dále doufám, že se obeznámím s cíli, prioritami a potřebami jednotlivých států zastoupených v této mezinárodní organizaci. A proč jsme si vybrali Indii? Neboť Indie je největší demokracie na světě a její ekonomika rok co rok narůstá, a proto tvoří velmi důležitou část světa, která nesmí být opomíjena.

Původní vydání: 6B8 si vydobyla místo na XXI. ročníku Pražského studentského summitu!!!

Přejít
Tagy
Tagy
vzdělávání 366
Česká republika 2263
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz